Se psem do kina aneb za zábavou v srdci Londýna

Často se cítím provinile, když Lilly musím nechat doma, zatímco já jdu za zábavou. Naštěstí jsme objevily kino Picturehouse, kam smí na promítání i hafani!

Do kina už jedině se psem. Zdroj: Marek Steven

Proč s chlupáčem do kina?

Problém městského života tkví v tom, že jsem jako pejskař často stavěná před otázku, jestli můžu na tu či onu událost vzít i psa. Často mě trápí výčitky svědomí, že přes týden pracuju a o víkendu chci jít do kina, a Lilly zůstane opět sama.

V Praze lze podobně vstřícné místo najít v podobě kina Aero.

Úplnou náhodou jsem nedávno přes internet objevila speciální dog friendly screening Psího ostrova přímo v centru Londýna. S Lilly jako desetiměsíčním štěnětem jsem byla trochu nesvá, co když bude chtít čůrat během představení anebo bude rušit všechny okolo štěkotem?

Jak hafani ovládli biograf

Čtyřnozí návštěvníci kina Picturehouse. Zdroj: Marek Steven

Do kina Picturehouse na Picadilly jsme dorazili nějaký čas před začátkem představení, v neděli jedenáct hodin dopoledne. Zatímco ostatní lidé teprve snídají, my se ocitli v jiném světě.

Všude okolo nás se to jen hemží různě velkými chlupáči, kteří se k nám jen hrnou. Lze tu vidět zlatého retrívra, borderku, ohaře, kokršpaněly, pudlíky a corgi, čivavy, chlupaté i nechlupaté křížence. Někteří hafani se připojili ke svým páníčkům a snídají na měkkých červených sedačkách. A to jsme teprve ve foyer!

Do kina se psem má hned několik výhod. Bude se socializovat, potká nové přátele a hlavně, bude s vámi. A vy si můžete užívat zábavy, aniž byste ho museli nechávat samotného.

Obdivujeme také krásný vnitřek budovy, která spíše připomíná divadlo z devatenáctého století, s ozdobnými lampičkami, červeným kobercem a neonovými nápisy.

Lilly mnohem více zajímají ňamky zdarma, sponzorský dar k promítání. Před plakátem filmu se mezitím ochomýtá fotograf, ať už od sponzorů, kina anebo se jedná o psího blogera ziskuchtivého pěkné ilustrace k článku.

Před vstupem do sálu nás čeká řada mističek s vodou a paní, která nám podá deku pro psa. Hafani tu přeci sedí na sedačkách!

Vesele se usadíme, v sále je dost místa pro každého. Rozhodně se nestává, že by cizí pes seděl hned vedle nás. Naopak, každý tu má své soukromí, v naší řadě jsme jen my s Lilly a na druhém konci corgi s paničkou a psím kámošem.

Lilly první filmový zážitek je skvělý. Zleva dostává popcorn, zprava hlazení, na obrazovku na začátku štěkla, aby se neřeklo, ale pak už klidně spí. Dokonce prospí i skvělý závěr Psího ostrova, při němž já bulím jak želva.

Premiéra na stříbrném plátně

K mému překvapení jsou chlupáči v kině neuvěřitelní. Občas se někdo ozve, zvlášť pokud se z filmového plátna ozývá štěkání, ale většinu času spí anebo opravdu sledují.

Například Lilly ze začátku opravdu sedí a dívá se a poslouchá. Moc dobrý filmový kritik ale není, protože zásadně v půlce příběhu usne.

Měly jsme to štěstí vyzkoušet si už tři promítání, posledně premiéru Dog Days, na níž si, jak jinak, pozvali psí londýnskou filmovou smetánku.

A jak jeden fotograf před promítáním vyjádřil, byl jsem na hodně filmových premiérách, ale ta psí je určitě ta nejlepší. A my nemůžeme než souhlasit!

Čtěte dál

Kontakty

verca.loudova@seznam.cz

facebook.com/CestujiciPes

instagram.com/lilly_thetravelingsheltie

Site © Veronika Loudová

Design © Juraj Simlovic

Made with this text editor.