Psí hlavolamy na cesty aneb hrou a bez stresů

Psí hlavolamy, ať už kupované anebo doma vyrobené, jsou skvělé na odreagování, uvolnění a posílení sebevědomí. Cestování může být pro chlupáče stres, a proto nezapomeňte do batůžku přihodit pár hlavolamů!

Hrací podložka, na rozstříhanou deku jsem našila nohavice starých riflí, sprchovou houbu, žínku a kousek látky. Amy hledá s nadšením mrkvičku!

Domácí psí hlavolamy

Hlavolamy se staly mojí kreativní úchylkou, která nepřestává moje okolí udivovat. Ale kdo nemá psa, nepochopí kouzlo dojedené bonboniéry, spotřebovaných ruliček od toaletního papíru, či mého nadšení v oddělení kuchyňských potřeb ze silikonových formiček a muffinovníků, kdy vyděšené prodavačce s pýchou v hlase oznamuji, že mého chlupatého mazlíka to ohromně potěší.

Hlavolamy se dají i koupit, ale někdy lepší, jednodušší a rozhodně levnější jsou ty doma udělané.

Výběr hlavolamů, které přiberu s sebou na dovolené, je jednoduchý - místa je málo, takže musí být malé a skladné.

Jednoduché klubíčko látky, do kterého jsem namotala ňamky.

Ozdobná podložka na stůl, Lilly ji nosem odroluje a dostává ven postupně ňamky.

Silikonová formička s různými tvary, pro větší obtížnost se dá přidat na vrch míček, který musí nejdříve nosem či packou odsunout.

Dětské plastové mističky s dírami, dají se poskládat na sebe, otočit a schovat pamlsek, dát do nich pamlsek a na vrch míček. Pro hafana-začátečníka stačí pouze ňamka bez složitého schovávání.

Malá a skladná čuchací dečka. Lilly v 9 týdnech vyčmuchává ňamky.

Hrací míček na ven, do kterého jsem namotala kousky látky, v níž jsou schované ňamky. Ze začátku jsem Lilly navedla a pomohla, aby věděla, jak látku vytáhnout, a pak ještě vyrolovat z látky. Je to obtížný hlavolam, rozhodně ne pro malé štěně!

Více o "technice" hlavolamování na stránce o hersenwerku.

Čtěte dál

Kontakty

verca.loudova@seznam.cz

facebook.com/CestujiciPes

instagram.com/lilly_thetravelingsheltie

Site © Veronika Loudová

Design © Juraj Simlovic

Made with this text editor.