Psí (nejen) charitativní procházky aneb socializací ke zdraví a jedinečným zážitkům

Každý pes si zaslouží strávit čas s psími kamarády a socializovat se.

Rekord nejvíce psů ve vánočních svetřících padl!

Procházky se psem mohou být domluvené "jen" mezi přáteli, s hafany stejné rasy nebo bydliště, anebo charitativní akce, kdy zaplatíte za vstup či tombolu, a poté se vydáte společně s dalšími chlupáči na předem domluvenou trasu.

Společné psí procházky v Londýně

S Lilly jako štěnětem s vlastním názorem na všechno, co vydává zvuky, hýbe se anebo oboje dohromady, jsem došla k názoru, že jen Hyde Park venčení nestačí.

Socializace musí být, a tak jsem se přihlásila nejdříve na předvánoční psí akci od Borrow my doggy, o překonání rekordu psů ve vánočních oblečcích. Rekord jsme překonali, Lilly potkala spoustu psů a lidí, a dokonce začalo sněžit.

Ne každý pes bude šťastný v přítomnosti stovky psů a lidí, ale je lepší na to štěně připravit.

Myslím si, že i pes, který je běžně jen na zahradě nebo v lese, by měl umět být v klidu okolo většího množstí lidí a psů, neboť tak bude sebevědomější a nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat vzít s sebou. Procházky do města anebo charitativní akce pro všechny chlupaté mazlíky jsou na to skvělou příležitostí, a ještě pomůžete dobré věci!

Valentýnské zamilování

Procházka pro všechny zamilované.

Na Valentýna svolala neziskovka All Dogs Matter zamilované venčení v parku Hampstead Heath. Nejdříve jsme se registrovali, zaplatili pět liber a dostali uvítací dárkový balíček, zatímco Lilly očuchávala hafany v roztodivných růžových oblečcích, sukničkách, šátcích a čepičkách.

Poté jsme se vydali na procházku po parku, kde se Lilly mohla vyřádit s novými známými.

Charita v zámeckém parku

Charitativní akce na podporu výcviku psů pro hluchoněmé.

Hearing dogs for deaf people, neziskovka pomáhající výcviku chlupáčů pro hluchoněmé, pořádá akce v průběho celého roku. My s Lilly jsme se dostaly na první jarní procházku, a to ve windsorském zámeckém parku!

Sešlo se nás okolo padesáti psů, dostaly jsme uvítací šátek a přidaly se k čtyřnohému vítání. Před startem jsme mohly obdivovat, jak výsledek několikaletého tréninku vypadá, a v jedenáct hodin jsme společně odstartovaly.

V zámeckém parku se dají potkat koně, jeleni a srnky, obdivovat můžeme windsorský hrad a na každém stanovišti jsme si popovídaly s majitelem či trenérem chlupáčů ve výcviku. Celá akce byla skvěle zorganizovaná a už se těšíme na další!

Čtěte dál

Kontakty

verca.loudova@seznam.cz

facebook.com/CestujiciPes

instagram.com/lilly_thetravelingsheltie

Site © Veronika Loudová

Design © Juraj Simlovic

Made with this text editor.