Individuální hlídání psů v domácím prostředí rodinného domu

Chlupáče všech velikostí hlídám už od šestnácti let. Baví mě to, protože pokaždé poznávám jiné charaktery, jiné návyky a zvláštnosti každého plemene.

Jak to začíná?

Velice jednoduše – zájemce se ozve, že by potřeboval na určitý počet dní pejska pohlídat a já si pro něj přijedu či ho majitelé sami přivezou. A spolu s ním i jeho pelíšek, granule, nějaké hračky, misku a vodítko. Každý pes musí umět přivolání a nebýt agresivní na lidi.

Už se mi stalo, že jsem hlídala westíka Maďarů, i když se mi nepodařilo se maďarské povely naučit. Dodnes nevím, jestli se mu líbil můj hlas nebo byl tak hodný, že se na mě vždy podíval, když jsem potřebovala. Psům stačí tón hlasu a laskomina v ruce, ať jste Maďar, Číňan či Čech.

Jak to probíhá?

Pejsci jsou se mnou v pokoji, mají přístup na zahradu a můžou spát v pelíšku či na našem gauči, nikoho do klece zásadně nezavírám. Naopak, kouzlo hlídání psů je ve vytvoření smečky, ve které se má každý cítit vítán. I když v noci chrápe nebo honí míček 24 hodin denně.

Venčí se minimálně třikrát denně, chodíme do lesa a na různé výlety, třeba i na hrad či zámek. Výlet tak může trvat i celý den, obvykle ale okolo dvou-tří hodin. Poté si hrajeme a házíme si míček na zahradě. Případné zájemce o naučení nějakého psího triku uvítám, je však potřeba víc jak jeden den.

Hlídání psů je také zodpovědnost a nikdy nepouštím psa na volno, pokud si nejsem opravdu jistá, že se před námi nemůže objevit nějaké nebezpečí (auto, sráz, nebezpečně vyhlížející zajíc, apod.).

Proč hlídání?

Spoustu lidí si myslí, že hlídání psů je zbytečný luxus. Ale co když letíte na dovolenou a víte, že ho nemůžete vzít s sebou? Co když musíte do nemocnice? Jste nemocní a nemůžete z postele?

Život je pes, ale žít je psina. A hlídání psů je psina největší. Možná proto, že nikdo toho o životě neví víc, než smečka hrajících si psů. Takže je nakonec jasné, že já nehlídám psy. Oni hlídají a cvičí mě.

Kontakty

verca.loudova@seznam.cz

facebook.com/CestujiciPes

Site © Veronika Loudová

Design © Juraj Simlovic

Made with TED Notepad.